Legalizacja zbiorników LPG


W sprawie podania najbliższego terminu badań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 728 134 683


Nasza firma świadczy następujące usługi:

  • kompleksowe badanie zbiorników zgodne z procedurą Transportowego Dozoru Technicznego;
  • demontaż zbiorników;
  • czyszczenie zbiornika LPG;
  • wykonanie próby hydraulicznej podczas demontażu zbiornika.

Jeśli chcą Państwo ustalić termin demontażu zbiornika, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub osobisty.

Koszt legalizacji zależy od kilku czynników.

Dla auta sprowadzanego z zagranicy cena wynosi 250 zł (aktualna cena w zakładce cennik).

Jeśli zbiornik był użytkowany 10 lat, a jego pojemność wynosi max 56 l to opłata wynosi 320 zł (aktualna cena w zakładce cennik), natomiast powyżej tej pojemności należy doliczyć dodatkowo 5 zł do każdego dodatkowego litra pojemności zbiornika.

Jeśli mają Państwo zbiornik holenderski, lub z pompą gazu np. systemy VIALLE  bądź pragną Państwo zapytać o szczegóły zapraszamy do zapoznania się z podstroną FAQ – umieściliśmy tu odpowiedzi na WSZYSTKIE typowe pytania dotyczące legalizacji zbiorników.

Legalizujemy zbiorniki fabryczne i nietypowe np RENAULT w samochodach SCENIC lub MEGANE, BI FUEL i nietypowe zbiorniki w SEAT ALTEA, ALTEA XL lub VOLKSWAGEN GOLF.

Wszystkie modele OPLA z fabrycznym gazem, KIA, NISSAN, HYUNDAI, FORD, FIAT i wiele innych.

Badanie zbiorników LPG rozpoczyna się od ustalenia czy dane zbiornika zgodne są z dokumentacją. Po zakończeniu części formalnej następuje demontaż zbiornika. Demontowany jest wielozawór celem przygotowania do próby ciśnieniowej (hydraulicznej). W pierwszym kroku zbiornik jest czyszczony i sprawdzany po stronie zewnętrznej. Następnie pod ciśnieniem napełniany jest wodą zawierającą dodatek antykorozyjny. Pozytywna próba oznacza potwierdzenie użytkowania zbiornika przez następne 10 lat. Należy pamiętać, że właściwie wykonana próba stanowi gwarancję bezpieczeństwa użytkowania zbiornika. Nasz zespół dokłada wszelkich starań, aby zagwarantować Państwu najwyższej jakości usługi. Wystawiamy wszystkie dokumenty, które są niezbędne w trakcie przeglądu.

9